Coś więcej
niż laboratoria

Firma ALAB, zajmująca się od początku swojego powstania w 1987 wyposażaniem laboratoriów naukowych i medycznych w urządzenia renomowanych firm, w roku 2000 rozpoczęła swoją działalność usługową w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej.

W 2007 została utworzona Grupa ALAB, w skład której wchodzą: ALAB laboratoria, ALAB weterynaria, ALAB Plus, Laboratoria Medyczne Bruss, Białostockie Centrum Analiz Medycznych i Zespół Przychodni Specjalistycznych "PRIMA".Od 2008 roku Grupa ALAB jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci laboratoriów skupionych wokół laboratorium Limbach – inwestora, z główną siedzibą w Heidelbergu, wiodącym ośrodku akademickim Niemiec. Tak bliska współpraca z jedną z największych europejskich sieci laboratoryjnych (w samych Niemczech blisko 30 dużych specjalistycznych laboratoriów) służy rozwojowi nowoczesnej diagnostyki medycznej.
 
 
 

ALAB laboratoria oznacza wiarygodność

Ponad 40 laboratoriów

Ponad 90 laboratoriów

Ponad 400

Ponad 600 punktów pobrań

 
 

Współpraca

Firma współpracuje z blisko 3 500 podmiotami medycznymi w całym kraju. Świadczy usługi dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, prywatnych praktyk lekarskich, klientów indywidualnych oraz jednostek prowadzących badania kliniczne.

Grupa ALAB współpracuje również ze środowiskiem naukowym i akademickim, prowadzi międzynarodowe seminaria z udziałem światowej klasy wykładowców, pomaga firmom start-up w walidacji sprzętu projektowanego na potrzeby diagnostyki medycznej. Posiada centrum szkoleniowe dla studentów diagnostyki oraz prowadzi specjalistyczne staże dla patomorfologów z rejestracją w Ministerstwie Zdrowia.

 

Potrzebujesz wykonać
badania na miejscu?

W każdej z naszych placówek oferujemy pełen zakres badań laboratoryjnych, w tym bezpłatne badania w kierunku diagnostyki wirusa HCV, dodatkowo w wybranych Punktach Pobrań - wymazy w kierunku COVID-19.

Pokaż listę punktów pobrań
 

Dołącz do naszego wykwalifikowanego zespołu

Znajdź oferty pracy